Abdixhiku flet për mocionin e AAK-së për shkarkimin e Qeverisë Kurti

Prishtinë | 06 Qer 2023 | 13:01 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, tha se partia që ai udhëheqë është e shqetësuar për gjendjen në veri të vendit dhe nuk është e interesuar për deklarime e beteja politike, raporton Ekonomia Online.

Këtë deklaratë ai e bëri para mediave, teksa u pyet nëse LDK-ja do ta përkrah mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

“Mocioni është veprim politik i cili realizohet kur ka vota. Ju e dini numrin e opozitës në Kuvend. Nuk jemi të interesuar për deklarime politike e beteja politike, por jemi të shqetësuar për gjendjen në veri dhe rrugën që duhet të kemi përpara me aleatët tanë. Kjo është preokupim për ne, çështje të tjera janë të rendit të dytë”.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme