Adoleshentet në dietë kanë qejf alkoolin dhe cigaren

Prishtinë | 11 Qer 2018 | 18:18 | Nga

Vajzat adoleshente të cilat janë në dietë, kanë më shumë gjasa të shkojnë në ndeja ku përdoren pijet alkoolike dhe cigaret.

Studimi i fundi i realizuar në një Universitet të Kanadasë, thekson se përpjekja për të humbur peshën, po çon tinejgjerët në një sërë sjelljesh të dëmshme, duke përfshirë edhe kalimin e ushqimit, njofton Klan Kosova.

Hulumtuesit potencojnë se kjo ka lidhje me imazhin e dobët të trupit të njeriut.

Ekipi shqyrtoi të dhënat nga analiza e më shumë se 3300 vajza të shkollës së mesme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme