Audienca e festivalit amerikan vlerëson filmin me rrëfim lufte nga Kosova

Prishtinë | 03 Dhj 2018 | 13:26 | Nga Ekonomia Online

Filmi “Bini” i regjisorit Erblin Nushi, e ka marrë çmimin e audiencës në “Cinema at the Edge Film Festival” (CATE), në kategorinë e filmave të metrazhit të shkurtër.

Festivali mbahet në Santa Monica të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Çmimi është vendosur nga audienca, pa juri.

Sipas Nushit, “Bini” është duke e vazhduar rrugëtimin e vetë nëpër festivale.

“Bini”, një film 20-minutësh i xhiruar në Pejë, mori vëmendjen e mediave, sidomos pas përfshirjes në listën e të nominuarve për “Oscarin” e studentëve në muajin gusht.

Filmin “Bini, Nushi e ka realizuar si punim diplome.

Në filmin “Bini”, pos Lurni Krasniqit, në rolin e kryepersonazhit, luajnë edhe: Artiola Hamdija, Fjolla Nushi, Eshref Durmishi, Armond Morina, Florentina Ademi dhe Elena Shoshi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme