Era Istrefi nuk merr pjesë në festivalin në Moskë

Prishtinë | 28 Kor 2017 | 13:54 | Nga

Ditë më parë u bë e  ditur se katër këngëtaret shqiptare Rita Ora, Bebe Rexha, Dua Lipa dhe Era Istrefi do të marrin pjesë në festivalin e muzikës “Evropa plus”, në Moskë.

Por burime të rtv21.tv tregojnë se Era nuk do të performojë në këtë koncert për shkak të kërcënimeve që ka marrë. “Ka pas shumë kërcënime, institucionet e sigurisë kanë sygjeru mos me shku”, ka thënë ky burim.

Në anën tjetër Dua Lipa ka arritur në kryeqytetin rus nga ku ka publikuar edhe një video në Instagram e rrethuar nga fansat.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme