Ermonela Jaho me koncert në Madrid

Prishtinë | 23 Maj 2017 | 15:42 | Nga

Sopranoja e famshme shqiptare Ermonela Jaho do të ngjitet në skenën e Shtëpisë Operistike të Madridit, me rolin e Cio-Cio-San të shfaqjes operistike “Madama Butterfly”, shkruan KultPlus.

Tashmë kjo shfaqje është vendosur edhe në repertorin e kësaj shtëpie operistike dhe bëhet e ditur se premiera e kësaj shfaqje do të jetë më 27 qershor dhe do të ketë edhe repriza të shumta deri më 21 qershor.

Po me këtë shfaqje artistja shqiptare sapo është prezantuar në Washington DC, por kjo shfaqje tashmë po e rikthen sërish në Evropë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme