Filmi “Virgjëresha Shqiptare” shpërblehet me çmimin “Vjosa Berisha”

Prishtinë | 26 Sht 2022 | 16:18 | Nga Ekonomia Online

Filmi “Virgjëresha Shqiptare” ka fituar çmimin kryesor në festivalin e filmi kosovar “PriFest”.

“Virgjëresha Shqiptare” është me regji të Bujar Alimanit.

Këtë vit ky çmim është quajtur “Vjosa Berisha”, në nderim të sajin pas vdekjes.

Edicioni i 14-të i PriFilm Fest, i kushtohet organizatores dhe producentes së filmit, Vjosa Berisha.

Të ngjashme