Haradinaj: Qeveria do t’i kushtojë vëmendjen e merituar baletit

Prishtinë | 20 Dhj 2018 | 11:16 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me përfaqësuesit e Bordit Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës.

Ai ka thënë se këtij arti Qeveria do t’ia kushtojë vëmendjen e merituar.

“Baleti Kombëtar i Kosovës është pjesë e identitetit tonë kulturor dhe në historinë e tij gjysmëshekullore ka arritur suksese impresive edhe në arenën ndërkombëtare”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij në Facebook.

“Me përfaqësuesit e Bordit Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës, biseduam për mundësitë e ngritjes së mëtejme të këtij arti, si një nga parametrat e vlefshëm të Kosovës në botë”.

“Qeveria e vendit, do t’i kushtojë vëmendjen e merituar këtij institucioni, që baleti ynë të vazhdojë punën e tij sipas dinamikave të parapara”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme