Ka vdekur Martin Bregman

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 16:14 | Nga

Martin Bregman, producenti i famshëm i Hollywood-it, krijuesi i filmit-kult Scarface dhe regjisori që zbuloi Al Pacinon, ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare, kanë raportuan mediat amerikane duke iu referuar dhe lajmit të dhënë nga gruaja e tij.

Bregman ishte gjithashtu zbulues dhe përgatitës i shumë yjeve të tjerë të Hollyvood-it, si Barbra Streisand, Woody Allen, Faye Dunaway, Candice Bergen dhe Bette Midler, shkruan TeSheshi.

Siç raportohet nga WNBC, funerali i Martin Bregman do të jetë privat.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme