Në Prizren hapet ekspozita ”Kultura rome në pikturë”

Prishtinë | 28 Sht 2020 | 14:13 | Nga Ekonomia Online

Pas lehtësimit të masave anti covid fillojnë të zbatohen aktivitetet kulturore në qytetin e Prizrenit.

Sot në ambientet e Hamamit të Gazi Mehemt Pashës në Prizren u hap ekspozita me temë, ”Kultura rome në pikturë”. Ekspozita në fjalë  ka për synim të paraqes vlerat kulturore rome përmes artit.

Kjo ekspozite u organizua nga OJQ SAKUNTALA me mbështetjen financiare të Ministrisë së Kulturës, Rinise dhe Sportit.

Pas lehtësimit të masave anti covid fillojnë të zbatohen aktivitetet kulturore në qytetin e Prizrenit.Sot në ambientet…

Gepostet von Samir Hoxha am Montag, 28. September 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme