Këta janë fituesit e American Music Awards 2022!

Prishtinë | 21 Nën 2022 | 12:44 | Nga Ekonomia Online

1. Taylor Swift, fituese e Artistit të Vitit, Albumit të Preferuar Country, Videos së preferuar, Artistit të preferuar të Pop-it!
2. Lionel Richie, marrësi i Çmimit Icon!
3. Anitta, fituese e çmimit Artistja e preferuar Latine!
4. Ethan Torchio, Damiano David, Victoria De Angelis dhe Thomas Raggi nga Måneskin, fitues të çmimit Kënga e preferuar Rock për ‘Beggin’!
5. Dove Cameron, fitues i çmimit “Artisti i Ri i Vitit”!
6. Dan Smyers dhe Shay Mooney i Dan + Shay, fitues i Vendit të preferuar Çmimi “Duo or Group”!
7. Machine Gun Kelly, fitues i çmimit Artisti i preferuar i Rock-ut!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme