Vdes aktori i “Peaky Blinders”

Prishtinë | 16 Kor 2019 | 17:45 | Nga Ekonomia Online

Aktori irlandez Karl Shiels ka vdekur në moshën 47 vjeçare.

Aktori luajti në shumë filma si Batman Begins, Peaky Blinders, The Tudors, dhe më shumë, transmeton Klan Kosova.

“Ne jemi thellësisht të tronditur dhe të pikëlluar për të mësuar për vdekjen e menjëhershëm të klientit dhe mikut tonë Karl Shiels dje”, tha përfaqësuesi i tij në një deklaratë për BBC.

“Karl ishte një individ i talentuar në mënyrë unike, njëkohësisht intensiv, qesharak, i mprehtë, i hapur dhe intensivisht i fuqishëm … Karl ishte një forcë e jashtëzakonshme në teatrin irlandez”.

Të ngjashme