Vdes nga Coronavirusi aktori Mark Blum

NEW YORK - FEBRUARY 19: Mark Blum attends the opening night party for "Mourning Becomes Electra: A Trilogy" at Metro Marche on February 19, 2009 in New York City. (Photo by Alli Harvey/Getty Images)
Prishtinë | 26 Mar 2020 | 19:28 | Nga Ekonomia Online

Ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, aktori i njohur amerikan Mark Blum.

Ylli i ”Crocodile Dundee”, që humbi betejën nga Covid-19, ishte 69 vjeçar dhe thuhet se pati komplikime të rënda shëndetësore, njofton Klan Kosova.

Kolegët e tij artistë ndan mesazhe prekëse me rastin e ndarjes së tij nga jeta.

”Faleminderit Mark për gjithçka që sollët në teatrin tonë dhe teatrot e audiencat në të gjithë botën. Do të na mungosh”, thuhet në dedikimin e njërit prej artistëve të teatrit në New York.

Roli më i famshëm i Markut ishte në filmin Australian në 1986, përkrah Paul Hogan dhe Linda Kozlowski.

Të ngjashme