Vdes regjisorja Vjosa Berisha

Prishtinë | 23 Qer 2022 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

Regjisorja e njohur kosovare, Vjosa Berisha, ka vdekur pas një beteje të gjatë me kancerin, raporton Ekonomia Online.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj, Fatos Berisha përmes një postimi të bërë në Instagram.

Berisha ka bërë të ditur se regjisorja ka ndërruar jetë në spitalin University College Hospital në Londër.

Postimi i plotë:

Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër.

Datën dhe vendin e varrimit do ta bëjmë të ditur më vonë.

Familjet Berisha dhe Istrefi

Të ngjashme