Dhërmia më afër, Edi Rama publikon fotografitë e tunelit që shkurton rrugën deri në jug

Prishtinë | 27 Jan 2022 | 14:53 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar për hapjen e tunelit të Llogarasë, i cili do ta shkurtojë rrugën për në jug të vendit.

Rama ka shkruar në Facebook se janë hapur të dyja hyrje-daljet e tunelit të Llogarasë dhe puna po vazhdon pa u ndërprerë.

“Kantieri i Tunelit të Llogarasë sot, ku janë hapur të dyja hyrje-daljet dhe vijon papushim puna”, ka shkruar Rama.

Kryeministri shqiptar ka publikuar edhe pamje nga hapja e tunelit.

Nga rreth 55 minuta kohë që merr aktualisht rruga në Qafën e Llogarasë, pas ndërtimit të tunelit do të marrë 7-10 minuta.


Kantieri i Tunelit të Llogarasë sot, ku janë hapur të dyja hyrje-daljet dhe vijon papushim puna😍🏗👷🏼

Kantieri i Tunelit të Llogarasë sot, ku janë hapur të dyja hyrje-daljet dhe vijon papushim puna😍🏗👷🏼

#ShqipëriaeArdhmjaJonë☀️🇦🇱
#SkaKohëPërPushim🏃‍♀️🏃🏻‍♂️

Fotografia e Edi Rama
Fotografia e Edi Rama
Fotografia e Edi Rama
Fotografia e Edi Rama
Fotografia e Edi Rama
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme