Djali i legjendes Fadil Vokrri: Të bashkohemi përtej dallimeve sepse po cenohet Shteti jonë

Prishtinë | 28 Qer 2020 | 12:34 | Nga Ekonomia Online

Gramoz Vokrri, djali i legjendes së futbollit kosovarx Fadil Vokrri, ka ftuar të gjithë shqiptarët që ti lënë mënjanë dallimet partiake e të bashkohen, pasi siç thotë ai, sot po cenohet Shteti i Kosovës.

Ai ka shkruar në faqen e tij në Facebook se sot më shumë se kurrë solidariteti duhet të jetë arma më e fortë e qytetarëve.

Dekkarata e plotë e Gramoz Vokrrit:

Çdo sukses i shtetit tonë u arrit mbi vullnetin, unitetin, sakrificën dhe solidaritetin…
Përtej përkatësive politike, ngjyrave partiake apo individëve, sot po cenohët shteti jonë.

Ashtu si në fushat e blerta, ku solidariteti ka qenë arma jonë më e fortë, le të jemi të tillë edhe karshi kësaj sfide për shtetin tonë.

meHashimThaçin #meKadriVeselin #meUÇK #meKosovën

https://facebook.com/story.php?story_fbid=10163594274635244&id=710030243&sfnsn=mo

Të ngjashme