Abdixhiku: Qeveria sot merr vendim për ndalimin e ndërtimeve në burimet ujore

Ferizaj | 10 Pri 2020 | 12:57 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Qeveria në detyrë do të marr vendim për të ndaluar ndërtimet në burimet ujore.

Ai në një paraqitje para medieve gjatë vizitës në Ferizaj tha se nuk do të lejohen licenca për hidrocentrale.

“Qeveria nuk ka lejuar dhe nuk do të lejojë asnjë licencë për asnjë hidrocentral, jo në këtë periudhë por pa u bërë një shqyrtim më i gjerë për politikat e deritanishme. Në këtë fazë ka një masë që po përgatitet për të ndaluar të gjitha punimet në burimet e ujit meqenëse uji është esencial për mirëmbajtjen e pastërtisë gjatë pandemisë”.

“Besoj se gjatë ditës së sotme do të merret vendim me institucionet për të ndaluar ndërtimet në burimet ujore”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme