AKP-ja pranon 121 oferta për shitjen e 183 aseteve

Prishtinë | 21 Gus 2019 | 13:54 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) ka pranuar 121 oferta për shitjen e 183 asteve të ndërmarrjeve publike, raporton Ekonomia Online.

Të gjitha këto asete do të privatizohen përmes metodës së shitjes përmes likuidimit, raporton Ekonomia Online.

Agjencia Kosovare e Privatizimit është e ngarkuar për të privatizuar Ndërmarrjet Shoqërore në Kosovë përmes metodës së spin-off-it dhe likuidimit.

Lexo më shumë:

Të ngjashme