Dalin pagat për administratën publike, socialët dhe pensionet

Prishtinë | 27 Dhj 2016 | 16:06 | Nga

Ministria e Financave njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, se ka bërë sot ekzekutimin e pagave për muajin dhjetor, gjithashtu ka bërë edhe ekzekutimin e skemave sociale dhe pensioneve.

Për shkak të festave të fund vitit, ekzekutimi i pagave është bërë disa ditë më herët nga ekzekutimi i rregullt.

Me këtë rast, Ministri i Financave Avdullah Hoti të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës u uron festat e fundvitit, duke ju dëshiruar shëndet, mbarësi dhe gjitha të mirat.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme