Kosnett takon fermerët: Fuqia më e madhe e Kosovës është populli

Prishtinë | 13 Tet 2019 | 10:30 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar fermerët lokalë të cilët përdorin teknologjinë e gjelbër në veri të Kosovës.

Ai ka thënë se fuqia më e madhe e Kosovës është populli i saj, transmeton Klan Kosova.

“Shndërrimi i bimëve të egra në vajra esenciale është një proces i ngadaltë dhe i ndërlikuar. Kështu është edhe ndërtimi i demokracisë gjithëpërfshirëse në një vend si Kosova. Por suksesi do të sjellë përfitime për brezat që vijnë”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme