Ekonomisti austriak: Kosova i ka autostradat më të mira në Evropë

Prishtinë | 27 Qer 2022 | 15:14 | Nga Ekonomia Online

Ekonomisti austriak Gunther Fehlinger, që është përkrahës dhe lobon për Kosovën, po qëndron për vizitë në Prishtinë.

Fehlinger ka publikuar fotografi në një nga rrugët e vendit, duke thënë se Kosova ka autostradat më të mira në Evropë.

Fehlinger kishte qëndruar në Kosvovë edhe gjat muajit maj, ku edhe kishte lobuar që Ukraina ta njihte pavarësinë e Kosovës.

Të ngjashme