Euroja e mbyll javën në kuotën e 121.7 lekëve

Prishtinë | 26 Kor 2019 | 15:10 | Nga Ekonomia Online

Monedha e Eurozonës e ka mbyllur javën në kuotën e 121.7 lekëve, referuar të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë.

Ndërkaq dollari amerikan pas një javë të paqëndrueshme është ndaluar në nivelin e 109.16 lekëve këtë të premte.

Paundi britanik është këmbyer sot me 135.75 lekë, duke e ndalur rënien e tij të vazhdueshme gjatë kësaj jave.

Franga zvicerane edhe pse ka regjistruar luhatje të lehta gjatë periudhës së 22-26 korrikut, ka mbetur në vlerën e 110.05 lekëve.

Dollari kanadez dhe ai australian janë këmbyer sot me përkatësisht 82.83 lekë dhe 75.65 lekë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme