Gërxhaliu: A ka turp më të madh se ky i deputetëve

Prishtinë | 17 Sht 2020 | 15:29 | Nga Ekonomia Online

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka thënë se është turp për deputetët që nuk e kanë votuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike.

Sipas tij, është turp për secilin deputet, për të cilët pagën e marrin nga taksat e atyre që këta muaj e kanë bërë të pamundurën për ti mbajtur gjallë bizneset dhe për të mos larguar punëtorë nga puna.

Postimi i tij:

A ka turp më të madh se ky

Edhe sot, Kuvendi nuk e votoi pakon e stërvonuar ekonomike. Ky është turp për secilin deputet, i cili pagën e merr nga taksat e atyre që këta muaj e kanë bërë të pamundurën për ti mbajtur gjallë bizneset dhe për të mos larguar punëtorë nga puna.

Të ngjashme