Hajdari: U evidentuan 20 raste të shkeljes sa i përket zbatimit të Ligjit të Naftës

Prishtinë | 19 Maj 2022 | 13:26 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari, ka thënë sot në Kuvendin e Kosovës se sa i përket inspektimit të zbatimit  të ligjit të naftës dhe karburantet e ripërtritshme janë evidentuar 20 raste të shkeljeve dhe janë dërguar në Gjykatë, raporton Ekonomia Online.

“Lidhur me zbatimin e ligjit për naftën  dhe karburantet e ripërtritshme, inspektimet janë realizuar nga operatorët ekonomik që kanë një rrjet të gjer. Në 20 raste kemi gjetur shkelje dhe janë dërguar në Gjykatë. Ne do vazhdojmë me inspektime tutje. Me shumë do të koordinohemi me zbatim të neneve të tjera të naftës dhe karburanteve të ripërtritshme.

Lexo më shumë:

Të ngjashme