Hoti tregon dy gjërat që mundëson Ligji për rimëkëmbje ekonomike

Prishtinë | 07 Gus 2020 | 16:20 | Nga Ekonomia Online

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po kërkohet që në rend dite të hyje edhe Ligji për rimëkëmbje ekonomike.

E për këtë ka shkruar edhe kryeministri Hoti, duk treguar se çfarë mundëson ky projektligj.

Postimi i plotë:

Ligji për rimëkëmbje ekonomike, qe po kërkohet te hyje ne rend dite sot ne seancën e Kuvendit, mundëson se paku dy gjera:

1. Tërheqjen e 10 per qind te kursimeve pensionale, qe eshte rreth 170 mil euro dhe

2. Tërheqjen e 100 mil nga fondi i AKP per nevoja te rimekembjes ekonomike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme