Koci: Natyrisht që e heqim taksën ndaj Serbinë, por ka një kusht

Prishtinë | 27 Dhj 2018 | 13:11 | Nga Ekonomia Online

Avokati kosovar, Arianit Koci ka folur për taksën 100% ndaj mallrave të Serbisë dhe të Bosnjës e Hercegovinës.Ai në një shkrim në rrjetin social facebook ka theksuar se kjo taksë natyrisht që do të hiqet, por kjo ka një kusht.

“Por, këtë e bëjmë pasiqë të bëhet marrëveshja gjithëpërfshirëse në mes të dy shteteve – nën patronatin e SHBA, dhe pas liberalizimit të vizave”, ka shkruar ai.

Shkrimi i plotë:

Natyrisht që e heqim taksën ndaj Serbisë.

Me fqinjet vazhdimisht synojmë dhe duhet t’i kemi raportet e mira.Por, këtë e bëjmë pasiqë të bëhet marrëveshja gjithëpërfshirëse në mes të dy shteteve – nën patronatin e SHBA, dhe pas liberalizimit të vizave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme