Kontrata me Z-Mobile është ndërprerë, Bedri Istrefi pritet ta bëjë publik vendimin

Prishtinë | 30 Kor 2019 | 12:59 | Nga Ekonomia Online

Telekomi i Kosovës ka ndërprerë kontratën me Z-Mobile, raporton Ekonomia Online.

Njoftimi zyrtarë pritet të jepet në një konferencë për medie të cilën e kanë paralajmëruar menaxhmeti i PTK-së.

Në orën16:00 pritet që kryeshefi ekzekutiv, Bedri Istrefi ta bëj publike këtë.

Në janar të vitit 2009, Telekomi dhe Z-Mobile kishin nënshkruar marrëveshje ku Z-Mobile bëhej operator virtual i Telekomit.

Beteja ndërmjet Telekomit dhe Z-Mobile që nga 2016-ta po vazhdon në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme