Lekaj: Buxheti i rishikuar s’i përbush nevojat e qytetarëve, në zgjedhjet lokale do të dështoni

Prishtinë | 28 Kor 2021 | 11:52 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj se rishikimi i Buxhetit nuk i përmbush nevojat e qytetarëve, raporton Ekonomia Online.

Lekaj shtoi se rishikimi i është ndërtuar mbi baza politike, duke shtuar se VV-ja me këtë do të pësojnë në zgjedhjet lokale.

“Ky rishikim i cili ka ardhur sot mund të jetë gjithçka, por jo i barabartë. Këtë e keni krijuar për të përfituar politikisht. Kryetarët e komunave nga VV prinë në listën më të dështuar. Në këto zgjedhje lokale do të dështoni sepse qytetari e ka parë sa keq udhëheqin në këto komuna”.

“…rishikim i buxhetit është ndërtuar kryekëput dhe puro mbi baza politike. Me vite të tëra në këtë kuvend, deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje në krye me kryeministrin e sotëm Albin Kurtin keni folur kinse për ndarje të padrejtë dhe pulitke të buxhetit”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme