MI-ja ndan 1.4 milionë euro për investime infrastrukturore në Pejë

Pejë | 27 Jan 2021 | 13:31 | Nga Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri,  kanë nënshkruar memorandum për financimin e disa projekteve infrastrukturore në Komunën e Pejës në vlerë 1.4 milionë euro

Abrashi tha se këto investime do të kenë impakt më së shumti në zhvillimin e turizmit dhe bujqësisë, duke krijuar edhe vende të reja të punës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme