Miratohet në parim rishikimi buxhetor

Prishtinë | 23 Qer 2022 | 10:50 | Nga Ekonomia Online

Është miratuar në parim projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e vitit 2022. 65 deputetë votuan pro rishikimit buxhetor.

Kryeparlamentari Glauk Konjufca tha se pro këtij projektligji kanë votuar 65 deputetë dhe se s’ka pasur asnjë votë kundër apo abstenim.

Me këtë rishikim, buxhetit i shtohen edhe mbi 150 milionë euro.

Të ngjashme