Në Kryesi dërgohen 6 kandidatë për Bord të KOSTT-it, katër femra dhe dy nga komunitetet

Prishtinë | 16 Tet 2020 | 10:13 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike ka shqyrtuar Raportin e Panelit për plotësimin e Bordit të NP KOSTT nga radhët e komuniteteve dhe kuotës gjinore, raporton Ekonomia Online.

Kryesuesja Doruntinë Maloku-Kastrati ka thënë se paneli i komisionit ka propozuar dy kandidat për plotësimin e bordit, si dhe katër kandidate për plotësimin e kuotës gjinore.

“Paneli i propozon komisionit dy kandidat Sead Mujovi dhe Etem Bajmak, dhe 4 kandidate gra për plotësimin e kuotës gjinore”.

Komisioni ka vendosur që t’i dërgojë në Kryesi kandidatët  e propozuar nga radhët e komuniteteve jo shumicë, raporton EO.

Lexo më shumë:

Të ngjashme