Për dezinfektimin dhe dezinsektimin e ndërtesave qeveritare ndahen 230 mijë euro

Prishtinë | 14 Sht 2020 | 11:49 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka ndarë  230 mijë euro për sigurimin e procesit të deratizimit, dezinfektimit dhe dezinsektimin e ndërtesave qeveritare që menaxhohen nga Ministria e Punëve të Brendshme, raporton Ekonomia Online.

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka thënë se duke marr parasysh situatën pandemike, ka propozuar që këto mjete të ndahen nga rezervat.

“Duke marr parasysh situatën dhe shpenzimet që janë bërë ne propozojmë që të ndahen këto mjete nga rezerva”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme