Qeveria merr vendim për rritje të pagave

Prishtinë | 12 Jan 2018 | 15:41 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot propozimin për rritjen e pagave për të gjitha kategoritë e të punësuarve që marrin paga nga buxheti i Kosovës.

Sipas këtij vendimi pagat rriten 4 përqind mbi pagën bazë, duke filluar nga 1 janari i vitit 2018, raporton Ekonomia Online.

Ministri i Financave Bedri Hamza tha se me këtë vendim aprovohet rritja e pagave nga një janari dhe bëhet në përputhje me rritjen ekonomike.

“Kjo rritje prej 4 për qind bëhet në përputhje me rritjen ekonomike dhe është brenda ndarjeve buxhetore”, tha Hamza.

Lexo më shumë:

Të ngjashme