Qeveria vendos të eliminohet tatimi i dyfishtë në të ardhura me Italinë

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 11:06 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka miratuar shqyrtimi i nismës për negocimin e marrëveshjes me Italinë për eliminimin e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit dhe shmangies tatimore.

Ministri i Financave, Bedri Hamza, tha se nënshkrimi i kësaj marrëveshje do të ndikojë në rritjen e investimeve të huaja si dhe do të luaj rol në luftimin e evazionit fiskal dhe shmangien tatimore raporton Ekonomia Online.

“Aktualisht janë 12 marrëveshje në eliminimin e tatimit të dyfishtë por presim që të kemi edhe marrëveshje të tjera”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme