Shahini i AKB-së e mirëpret Ramën, i thotë se veteranët u përjashtuan nga rritja e pagës minimale

Prishtinë | 19 Qer 2022 | 14:21 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB), Agim Shahini i ka uruar mirëseardhje kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Shahini është shprehur se Rruga e Pavarësisë së Kosovës u ndërtua mbi gjakun e derdhur të shqiptarëve dhe sakrificës së UÇK-ës të cilët u përjashtuan nga rritja e pagës minimale

“Kryeministër i Shqipërisë Edi Rama mirë se vini në Kosovë
Rruga e Pavarësisë së Kosovës u ndërtua mbi gjakun e derdhur të shqiptarëve dhe sakrificës së UÇK-ës të cilët u përjashtuan nga rritja e pagës minimale. LIRIA KA EMËR”, ka shkruar Shahini

Të ngjashme