Shala: Kosova brenda një viti ka rritur eksportin për 59 milionë euro

Prishtinë | 29 Sht 2019 | 11:49 | Nga Ekonomia Online

Endrit Shala, ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, njëkohësisht edhe kanidatë për deputet nga NISMA, ka thënë se rritja e eksportit ka qenë në fokusin e ti kryesor gjatë mandatit.

“Përkrahja për bizneset në pjesëmarrje nëpër panaire, Kosova ka arritur që vetëm brenda një viti ta rris eksportin për 59 milionë euro”,ka shkruar Shala në Facebook.

Rritja e eksportit

Rritja e eksportit ka qenë në fokusin tim kryesor gjatë mandatit tim në krye të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë . Përkrahja për bizneset në pjesëmarrje nëpër panaire, Kosova ka arritur që vetëm brenda një viti ta rris eksportin për 59 milionë euro. E.SH#BashkëpërSh8in#MeFatmiLimajnkryeministër#EndritShala8#Nisma122

Gepostet von Endrit Shala 8 am Sonntag, 29. September 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme