Shala: Kosovës Zoti ia fali bukuritë natyrore, do të punoj që të bëhemi destinacion për turistët

Prishtinë | 16 Sht 2019 | 11:20 | Nga Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe i Industrisë, Endrit Shala është zotuar se Kosova do të bëhet destinacion atraktiv për vizitorët ndërkombëtar, për bukuritë natyrore që ka.

Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se Zoti ia ka falur Kosovës bukuritë natyrore, derisa ka shtuar se deri tash është bërë shumë pak në pormovimin e këtyre bukurive.

Shënimi i plotë i Endrit Shalës:

Kosovës Zoti ia ka falur bukuritë natyrore, ndërsa deri më tani nuk kemi bërë aq sa duhet për ta promovuar dhe zhvilluar këtë bukuri.

Gjatë këtyre dy viteve ne punuam fortë që ta ndryshojmë këtë dhe fal angazhimit tonë për promovimin e turizmit, Kosova ka rritje të vazhdueshme të turistëve të huaj.

Unë do të vazhdoj të punoj që vendi ynë të shndërrohet në destinacion atraktiv për turistët ndërkombëtar.

#meFatmirLimajKryeministër

#BashkëpërSh8in

#NISMA

E.SH

Promovimi i turizmit

Kosovës Zoti ia ka falur bukuritë natyrore, ndërsa deri më tani nuk kemi bërë aq sa duhet për ta promovuar dhe zhvilluar këtë bukuri. Gjatë këtyre dy viteve ne punuam fortë që ta ndryshojmë këtë dhe fal angazhimit tonë për promovimin e turizmit, Kosova ka rritje të vazhdueshme të turistëve të huaj. Unë do të vazhdoj të punoj që vendi ynë të shndërrohet në destinacion atraktiv për turistët ndërkombëtar. #meFatmirLimajKryeministër#BashkëpërSh8in#NISMAE.SH

Gepostet von Endrit Shala 8 am Montag, 16. September 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme