Sigurohet lokacioni për Qendrën Përkujtimore “Bllaca 1999”

Prishtinë | 14 Sht 2020 | 11:40 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për shpronësimin me interes publik të pronave të paluajtshme të cilat preken nga realizimi i projektit Themelimin Qendrës Përkujtimore për Gjenocidin mbi Shqiptarët, Bllaca 1999, raporton Ekonomia Online.

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka thënë se mareriali i propozuar është në përputhje me ligjin.

“Për realizimin e këtij projekti ka qenë e nevojshme të kryhen procedurat e shpronësimit. Materiali i propozuar është në harmoni dhe në përputhje me nenin 19 të Qeverisë së vendit”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme