S’ka kuorum, dështon mbledhja e Komisionit Hetimor për energji

Prishtinë | 28 Sht 2022 | 14:30 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike, ka dështuar të mbahet për shkak të mungesë së kuorumit, raporton Ekonomia Online.

Në mbledhje ishte në rend dite përzgjedhja e ekspertëve. Kryetari i Komisionit, Hajdar Beqa tha se mbledhja duhet të shtyhet ngase mungojnë deputetët.

Lexo më shumë:

Të ngjashme