Të hyrat këtë vit për 10% më të larta se vitin e kaluar

Prishtinë | 26 Pri 2019 | 09:38 | Nga Besiana Dauti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Financave (MF), Bedri Hamza në mbledhjen e Qeverisë, tha se në këtë 3 mujor ka pasur rritje të të hyrave më shumë se sa periudha e njëjtë e vitit të kaluar, raporton Ekonomia Online.

“Trendi i të hyrave është pozitiv, kemi rritje prej 10% dhe përforcim të pozitës se likuiditetit në raport me vitin e kaluar”, tha Hamza.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme