Destinacionet më të bukura për pushimet dimërore, në mesin e tyre edhe Brezovica

Prishtinë | 01 Jan 2019 | 14:03 | Nga Ekonomia Online

Dimri është më të vërtetë magjepsës në Ballkan – nga shtigjet malore në liqene të ngrira me mot të paparashikueshëm dhe destinacione komode.

Nga Sllovenia në Kosovë, këto janë destiancionet e jashtëzakonshme për t’i kaluar pushimet e dimrit.
Më poshtë vendet e zgjedhura nga magazina e udhëtimeve “Culture Trip”, transmeton Klan Kosova.

Brezovica pa dyshim është pjesë e kësaj liste.

Liqeni i Bledit në Sllovenichurch

Banja e Vrnjackës, Serbi

Koncheto Ridge, Bullgari

Poiana Brașov, Romani

Ohrid, Maqedoni

Bjeshkët e Sharrit, Kosovë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme