Dyndje pushuesish drejt Shqipërisë, radhë të gjata në Morinë

Prishtinë | 05 Gus 2017 | 15:31 | Nga

Që pas mesnate ka pasur dyndje të pushuesve nga Kosova në doganën e Morinës. Burime të policisë kufitare thonë që piku i fluksit arriti në orën 4:00 të mëngjesit duke regjistruar numrin më të lartë të mjeteve e qytetareve që kane kaluar në Shqipëri për këtë sezon.

Deri në orën 7, ky numër kaloi shifrat e 11 mijë qytetarëve. Ndërkohë, kufirin e kaluan me mijëra autovetura e dhjetëra autobusë të shoqërive turistike, njofton Top Channel.

Policia kufitare edhe pse me gjashtë sportele u desh të punonte me procedurë të përshpejtuar madje për më shumë se 30 minuta trau i doganës qëndroi i ngritur duke punuar vetëm për drejtimin e trafikut për shkak të fluksit të lartë, radhët e të cilave u panë deri në fshatin Vermicë të Kosovës.

Për qytetarët e Kosovës, Durrësi, Shëngjini, Velipoja dhe jugu i Shqipërisë mbesin ndër preferencat kryesore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme