Vendimi për shtrenjtimin e sigurimit të veturave, Haradinaj i drejtohet BQK-së

Prishtinë | 22 Nën 2019 | 16:29 | Nga Ekonomia Online

Pas vendimit për rritjen e tarifave për regjistrimin e automjeteve për 26 për-qind dhe pas reagimeve të shumta të qytetarëve, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj sot i është drejtuar me kërkesë Guvernatorit të Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmetit.

Haradinaj tregon se ka kërkuar nga Guvernatori për një informatë të detajuar mbi arsyet dhe faktorët në bazë të të cilave është marrë ky vendim.

” Pas vendimit per rritjen e tarifave për regjistrimin e automjeteve për 26% dhe pas reagimeve të shumta të qytetarëve, sot i jam drejtuar Guvernatorit të Bankës Qendore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, me kërkesën për një informatë të detajuar mbi arsyeshmërinë dhe faktorët në bazë të të cilave është marrë ky vendim”, ka shkruar Haradinaj.

No photo description available.

Kujtojmë se sot gjatë ditës është protestuar para ndërtesës së BQK-së, ku është kërkuar që të kthehet vendimi i mëparshëm për sigurimin e veturave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme