Votohet Projektligji për Buxhetin për vitin 2020

Prishtinë | 13 Mar 2020 | 17:27 | Nga Arlinda Sejdiu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka votuar Projektligjin për Buxhetin për vitin 2020, raporton Ekonomia Online.

Hekuran Murati, kryetar i këtij komisioni, tha se i rekomandojnë Kuvendit buxhetin për shqyrtim në lexim të parë.

“Me 6 vota pro komisioni i rekomandojmë Kuvendit të miratojë në parim projektligjet mbi ndarjen buxhetore për buxhetin e Kosovës për vitin 2020”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme