Çfarë duhet të kemi në garderobë

Prishtinë | 14 Mar 2017 | 23:30 | Nga

Jeta është shumë më e lehtë kur nuk vrapon me panik nëpër shtëpi që të gjesh se çfarë do të veshësh për një rast shumë të rëndësishëm, ku duhet të jesh shtatë minuta e gjysmë më vonë.

Kjo është një listë e dhjetë gjërave kryesore që duhet të ketë çdo grua në garderobë.

1. Xhinse të zeza pas trupit/streçe – Vishini me diçka sipër për në zyrë ose me diçka tjetër gjatë ditës.

2. Një këmishë të bardhë me kopsa – Të jep idenë e pastërtisë dhe të besimit.

3. Një palë këpucë klasike të zeza – Takat deri 10 cm janë të përshtatshme në mbrëmje.

4. Një minifund me ngjyrë të ndezur

5. Një palë stoli (bizhu) të guximshme

6. Një xhaketë pas trupit

7. Një çantë të vogël me ngjyra – Kjo është sidomos thelbësore nëse ke një dollap plot me gjëra të zeza ose anjëanëse.

8. Geta të zeza jo të tejdukshme – Janë të ngrohta dhe praktike

9. Një kanotiere me dantella – Visheni poshtë bluzës me jakë V

10. Këpucë balerina

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme