Dalin për herë të parë fotot e Marilyn Monroes shtatzënë

Prishtinë | 15 Shk 2017 | 23:43 | Nga

Fotografitë e mëposhtme tregojnë për shtatzëninë e fshehur të një prej ikonave të kinemasë amerikane Merlin Monroe dhe ato publikohen për herë të parë.

Shkrepjet u bënë në 8 korrik të 1960, jashtë “Fox Studios” në New York, pasi Monroe kishte bërë përgatitjet e fundit për filmin “The Misfits”

Fotot u bënë nga mikesha e saj e ngushtë, Frieda Hull, e cila zbuloi se ylli amerikan i kishte thënë se babai i fëmijës së saj ishte Yves Montand dhe jo i shoqi, Arthur Miller.

Lidhja me Montand-in filloi  kur nisën xhirimet e filmit “Let’s Make Love”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme