Kjo fotografe ka kapur bukurinë e grave nga 37 shtete

Prishtinë | 28 Sht 2016 | 09:28 | Nga

Fotografja rumune Mihaela Noroc ka lënë punën e saj prej dy vitesh për të filluar një jetë të re.

Me asgjë përveç një çante shpine dhe një fotoaparati ajo u nis në një udhëtim nëpër botë, duke fotografuar qindra gra e burra çdo ditë.

Më poshtë e keni projektin e saj të veçantë ‘Atlasi i Bukurisë’, ku përmblidhet puna në 37 vende.

Shiraz, Iran

Shiraz, Iran

Maramureș, Romania

Maramureș, Romania

Yangon, Myanmar

Yangon, Myanmar

Jakarta, Indonesia

Jakarta, Indonesia

Moscow, Russia

Moscow, Russia

The Tibetan Plateau, China

The Tibetan Plateau, China

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme