Si “i hekurosin” kinezet rrudhat

Prishtinë | 16 Mar 2017 | 10:44 | Nga

Kinezeve të cilat janë të njohura për tenin e butë, “të porcelan-të”, kjo u shkon për dore me ndihën e…

Dukja e shëndetshme dhe rinore e fytyrës dhe e trupit është ëndërr e çdo femre, posaçërisht nëse arrihet me ndihmën e artikujve natyrorë.

Kinezeve, të cilat janë të njohura për tenin e butë, “të porcelan-të, kjo u shkon përdore me ndihmën e maskës nga dy lloje çajesh të njohura, të gjelbër dhe të bardhë, të pasur me andioksidantin EGCG, i cili me shpejtësi përtërin qelizat e lëkurës dhe ngadalëson shfaqjen e rrudhave.

Receta është shumë e thjeshtë – tri lugë çaj të gjelbër pluhur përzini me tri lugë çaj të zier të bardhë derisa përbërja të bëhet si pastë, pastaj shtoni disa pika lëngu limoni.

Maskën qiteni në fytyrë dhe pas 15 minutave lajeni me ujë.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme