10 gabime qesharake që kanë ndodhur në filma (Foto)

Prishtinë | 11 Shk 2018 | 23:00 | Nga

Në ndjekje të skenave të bukura, krijuesit e filmave shpesh bëjnë gabime. A janë këto gabime të rastësishme, mungesa e buxhetit, apo vetëm përtacia e pastër?

Gjeni më poshtë 10 “lëshime” që audiencat e vëmendshme arritën të vërejnë.

Cleopatra

1963

Të gjitha kostumet janë bërë për t’u përshtatur me aktoren dhe theksojnë bukurinë e saj, kështu që ata nuk përputhen gjithmonë me epokën. Këtu Kleopatra ecën në këpucë moderne me takë të lartë.

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children

2016

Pak Jack mban një yll në dorën e tij, duke u përpjekur që të vendoset në hartë, por në figurën e dytë shohim se ai mbërthyen në një rreth.

Fëmijët e Miss Peregrine janë me të vërtetë të veçantë: në pak sekonda, Claire pak e bën ushqimin që sapo ka ngrënë të rishfaqet.

Now You See Me 2

2016

Duke ikur me ngut nga FBI, Jack gjen kohë për të ndryshuar nga një uniformë sigurie në rrobat e tij.

Kingsman: The Secret Service

2014

Nëse keni nevojë mjaft për të thirrur dikë, mund të merrni një celular nga askund. Kjo është ajo që Eggsy bëri kur e tërhoqi telefonin nga dimensioni i pestë, sepse nuk kishte asgjë prapa kasetës.

Star Trek Beyond

2016

Kapiten Kirk e fiksoi rripin e tij në bel, por në skenën e mëposhtme ne shohim shiritat mbi shpatullat.

Pearl Harbor

2001

Një nga pilotët është me të vërtetë unik dhe tërheq rrjedhshëm me të dyja duart. Ne e shohim atë duke tërhequr një infermiere të bukur në trupin e avionit të tij duke përdorur dorën e tij të djathtë. Në shtënë tjetër ai përdor dorën e tij të majtë, dhe pastaj përsëri të drejtën.

Jurassic Park

1993

Hammond wipes a glass with a small white towel. Suddenly the towel changes its color and increases in size. Copperfield could eat his hat.

The Man from U.N.C.L.E.

2015

Sipas dosjes, Illya Kuryakin ka lindur jo në BRSS, por në Rusi. Epo, të paktën jo në Federatën Ruse.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme