Arta Marku dorëzon detyrën: Jam e lumtur që ia pasoj ish-shokut tim të klasës

Prishtinë | 06 Dhj 2019 | 10:08 | Nga Ekonomia Online

Kryeprokurorja e përkohshme në largim, Arta Marku, nuk i shmangu dot emocionet teksa i dorëzoi stafetën kreut të ri të prokurorisë së Përgjithshme të zgjedhur një ditë më parë nga Kuvendi, Olsian Çela.

Ju desh të mbushej frymë, por këtë e lidhi me lodhjen nga ngjitja e shkallëve.

Duke u kthyer në kohë, Arta Marku tha se “jam munduar të punoj me përkushtim dhe integritet”.

Falenderimet pati për të gjithë bashkëpunëtorët vendas dhe të huaj por edhe stafin e prokurorisë.

Ndërsa fati tani e deshi që këtë detyrë të rëndësishme t’ia pasojë ish-shokut të tij të klasës.

Marku: Kam besim që prokuroria do të ecë përpara në përmbushjen e misionit të saj kushtetues. Jam shumë e lumtur që detyrën ja pasoj një shokut tim të klasës dhe jam e sigurt që do të kaloni shumë mirë me të.

Të ngjashme