13 të vdekur, 40 të lënduar pasi një klub nate u kaplua nga zjarri

Prishtinë | 05 Gus 2022 | 12:56 | Nga Ekonomia Online

13 persona mbetën të vdekur dhe 40 të tjerë u lënduan pasi që një klub nate në Tajlandë u përfshi nga zjarri të premten.

Kështu kanë raportuar mediat vendëse për zjarrin që kishte filluar në Mountain B në provincën Chonburi rreth orës një pas mesnate.

Pamjet shfaqnin njerëzit duke vrapuar në kërkim të sigurisë dhe ndërtesat që ishin përfshirë nga zjarri.

Sipas raportimeve aktuale, policia vendëse ka thënë që të gjitha viktimat ishin nga Tajlanda, vend që njihet për turizëm.

Të ngjashme